Zpět do obchodu

Registrace

Často kladené otázky

FAQ1

ZARUČUJE MONITOR DECHU SNUZA BEZPEČNOST MÉHO DÍTĚTE?

Ne. Jako rodič stále nesete odpovědnost za bezpečnost svého dítěte. Monitor dechu Snuza je navržen tak, aby monitoroval dechové pohyby dítěte a varoval rodiče/opatrovníky dítěte, pokud je detekována apnoe (zástava dechu). Doporučujeme seznámit se se zásadami bezpečného spánku kojenců a zásadami poskytování první pomoci. Monitor dechu vám dává možnost jednat, když to situace vyžaduje. Každá vteřina se počítá. Monitor dechu zareaguje ihned, 15 sekund po detekci apnoe (spustí vibrační systém), pokud není detekován žádný dech po dalších 5 sekund, monitor spustí alarm a je nutný zásah opatrovníka dítěte. Proto je tak důležité znát zásady první pomoci u kojenců a zásady bezpečného spánku již od narození.

 

ZABRÁNÍ MONITOR DECHU SYNDROMU NÁHLÉHO ÚMRTÍ NOVOROZENCE (SIDS)?

SnuzaHero MD je zdravotnické zařízení, nicméně není určeno k diagnostice, prevenci nebo monitorování nemoci, SIDS, zranění nebo handicapu. Pro SIDS zatím věda nemá jasné vysvětlení, mluví se o nedostatečné vyzrálosti dechových center. To znamená, že se dítě zapomene nadechnout nebo dýchá nedostatečně. Důležité však je, že pojmem SIDS označujeme jakékoli úmrtí kojence, pro které se nepodaří nalézt jiné vysvětlení. Může dojít například k udušení následkem zaboření obličeje do postele rodičů nebo přikrytí peřinou.

Všechny tyto příčiny mají jednu věc společnou – následkem nedostatku kyslíku dochází postupně k bezvědomí a pokud rodič správně nezasáhne, končí během několika málo minut smrtí.
Jediným způsobem, jak dát v takovém případě dítěti šanci na přežití, je pořízení monitoru dechu. Ten spustí hlasitý poplach a poskytne tak cenný čas pro zahájení resuscitace. Monitor tedy z logiky věci nemůže pomoci při náhlém úmrtí, ale dokáže zvrátit stav, který by se v něj rychle vyvinul.
Některé maminky se místo toho spoléhají na to, že zástava dechu jejich dítěte je vzbudí. To je ale tragický omyl, protože tyto události probíhají naprosto tiše a ani pravidelná kontrola každou hodinu by nepomohla, rozhodují totiž minuty. 

 

MÁ SNUZA ZÁRUKU?

Ano. Na monitor dechu Snuzamá záruku 24 měsíců. (záruka se nevztahuje na baterie, mechanické poškození a nedodržení návodu k použití) Monitor Snuza doporučujeme zakoupit v oficiálních prodejnách nebo přímo u výrobce.

 

VYPLATÍ SE KOUPIT POUŽITÝ MONITOR DECHU, POKUD JE JEŠTĚ V ZÁRUCE?

Nedoporučujeme kupovat monitor dechu z bazarů nebo z tzv. druhé ruky, i když je ještě v záruce. Monitor dechu SnuzaHero MD by měl být dle pokynů výrobce používán pouze pro jedno dítě. Při nákupu monitoru z druhé ruky si nemůžete být nikdy jisti, zda bylo zařízení používáno v souladu s návodem a zda je 100% funkční.

 

Mechanicky poškozený monitor

Pokud se přeci jen rozhodnete pořídit si monitor již používaný, ujistěte se že:

  • je monitor pořízen od distributora pro ČR/SK
  • není špička monitoru odchlípnutá (viz. foto), takto poškozený monitor může falešně a nedostatečně monitorovat dech miminka
  • ujistěte se, že se při prodeji nekupujete starší modely Snuza Hero, Snuza Hero SE

 

JAK DLOUHO VYDRŽÍ BATERIE MONITORU SNUZA?

Monitor SnuzaHero MD je napájen baterií CR2 (výrobce doporučuje používat baterie CR2 Energizer nebo Duracell 3,0 V), která vydrží v průměru cca 4-6 měsíců (záleží na používání, počtu hodin monitorování, nastavení).

 

MAJÍ VŠECHNY MODELY SNUZA MONITORŮ CERTIFIKÁT ZDRAVOTNICKÉHO ZAŘÍZENÍ?

Na českém trhu je dostupný pouze jeden zdravotnicky certifikovanýmodel – SnuzaHero MD. Jedná se o jediný přenosný monitor dechu, který je schválen k prodeji a používání, a má zákonem požadovaný certifikát zdravotnického zařízení. Na zahraničních trzích, např. v USA, jsou dostupné další modely SnuzaHero a Snuza Go,které fungují na stejném principu, ale nejsou zdravotnickými prostředky. V EU včetně ČR je dostupný i model SnuzaPico 2–jedná se o přenosný monitor pohybu a spánku, který také funguje na stejném principu, ale nemá zdravotnický certifikát.

Monitor dechu SnuzaHero MD (MD znamená Medical Device) je v souladu s evropskou směrnici 93/42/EEC.

 

JAKÝ JE ROZDÍL MEZI DESKOVÝM MONITOREM DECHU A PŘENOSNÝM MONITOREM NA PLENKU?

Deskový monitor dechu se skládá z jedné nebo dvou senzorických desek a vyhodnocovací jednotky, které se mezi sebou připojují kabelem a pokládají se pod matraci, kde dítě spí. Tento typ je vhodný pro děti, které spí převážně v jedné postýlce. Monitor není vhodný pro časté převážení a přemisťování snímací desky, není vhodný pro společné spaní ani k přístavné postýlce k posteli, navíc matrace musí splňovat určitě parametry.  Nevýhodou můžou být také častější falešné poplachy, jelikož se starší kojenci mohou z desky přemístit. Monitor dechu na plenku je přenosné zařízení, které se připíná na plenku vašeho dítěte a snímá pohybypřímo z bříška. Ke svému fungování nepotřebuje žádné kabely. Nespornou výhodou je používání vibrací ve snaze probrat dítě, pokud se nenadechne po určitou dobu. Často povzbuzení vibracemi postačí k tomu, aby se dítě nadechlo.  Hodí se, pokud víte, že miminko nebude spát jen ve své postýlce. Lze ho použít, pokud dítě spí třeba v kočárku nebo autosedačce, ovšem ne za jízdy. Je vhodný pro přístavné postýlky a také pro dvojčata, podmínkou je rozestup alespoň 10 cm.

 

MOHU MONITOR SNUZA POUŽÍVAT S LÁTKOVÝMI PLENAMI? 

Ano. Pokud nejsou látkové pleny příliš silné na to, aby došlo k poškození spony monitoru, lze jej bezpečně připnout na svrchní nepropustné kalhotky – zajistěte, aby byl monitor stále v kontaktu s tělem dítěte. Je možné, že budete monitor muset posunou lehce ke straně, aby bylo dosaženo maximálního kontaktu.

 

LZE MONITOR SNUZA POUŽÍVAT, KDYŽ DÍTĚ SPÍ NA BŘÍŠKU?

Monitor dechu Snuza je navržen tak, aby detekoval dechové pohyby přímo z bříška, kde jsou dechové pohyby nejintenzivnější. Pokud miminko spí na bříšku, můžete monitor umístit na bok, nicméně dechové pohyby v této části těla nejsou tak silné jako na bříšku – při tomto umístění monitoru může docházet k falešným poplachům. Podle doporučení WHO (Světová zdravotnická organizace) je nejbezpečnější uspat miminko vždy na zádech, tato poloha výrazně snižuje riziko SIDS (úmrtí v postýlce).

 

MŮŽU MONITOR POUŽÍVAT PŘI SPOLEČNÉM SPANÍ (spaní s miminkem) NEBO PŘI CESTOVÁNÍ/POHYBU (např. v autě nebo v kočárku)?

Monitory dechu SnuzaHero MD se nesmí používat, pokud vedle dítěte spí jiný dospělý nebo další dítě.Monitor dechu nelze používat při cestování, například v autě nebo kočárku. Senzor monitoru je velmi citlivý a dokáže detekovat pohyb z vnějších zdrojů, například vibrace vozidla nebo kočárku. Monitor je ale vhodný pro tzv. bezpečný co-sleeping, tedy k použití do přístavné postýlky k posteli rodičů a u dvojčátek lze používat, pokud je dodržen rozestup alespoň 10 cm.

 

JAK POZNÁM, ZDA JE BATERIE TÉMĚŘ VYBITÁ?

Na monitoru dechu je indikátor stavu baterie, před každým použitím monitoru dle návodu, by měl být proveden krátký kontrolní test přístroje (rekalibrace), při kterém monitor sám zkontroluje všechny systémy a stav baterie.Pokud je kapacita baterie nízká, barva indikátoru zežloutne, pokud barva indikátoru svítí červeně, baterie je vybitá a musí být okamžitě vyměněna.

 

ŘEŠENÍ PROBLÉMŮ:

Monitor dechu při zapnutí na plenu bliká červeně a vydává pípáni v dvousekundových intervalech.
Monitor dechu nikdy nezapínáme již umístěný na pleně. Pro správné fungování musí být před každým monitorováním proveden nejprve test funkčnosti zařízení. Více na https://www.snuzababy.cz/jak-pouzivat-monitor-dechu-snuza-hero-md-2/

 

Kontrolka dechu bliká červeně a pípá.

Pokud po dobu 15-ti sekund nebyl detekován žádný dechový pohyb, SnuzaHero jemně zavibruje ve snaze probudit vaše dítě, pokud se miminko po vibraci nadechne, bude kontrolka nádechu monitoru při každém nádechu i výdechu blikat červeně.

Pokud dojde k zástavě dýchání (na dobu 15-ti sekund) 3krát po sobě, kontrolka monitoru začne červeně blikat a monitor začne také krátce pípat každé 2 sekundy. Monitorování miminka bude i nadále aktivní, spuštění této výstrahy, by vás ale mělo upozornit, na skutečnost, že došlo ke krátkým apnoickým zástavám miminka.

Vibrační výstrahu lze resetovat krátkýmstisknutímtlačítek ON

/ OFF nebo MODE / OFF nebo vypnutím a opětovnýmzapnutímzařízení. Tuto světelnou a zvukovou výstrahu lze vypnout běhemmonitorování stisknutímtlačítka MODE / OFF na 2 sekundy - jednopípnutí, blikání červené kontrolky dýchání (3) a kontrolky alarmu (4).

 

 

SnuzaHero MD hlásí falešné alarmy
Pokud zařízení není fyzicky poškozeno, nedošlo k pádu, či poškození snímače a nadále hlásí falešné alarmy, ujistěte se že:

  • jste při zapnutí správně provedli rekalibraci
  • senzor detekující dech, umístěný ve špičce monitoru, je stále v těsném kontaktu s bříškem vašeho dítěte
  • máte správně zahnutou i staženou plenu a nasazený monitor viz. návod.

S přibývajícím věkem a vlivem otáčení, celkové větší pohyblivosti malých dětí může dojít k přerušení kontaktu senzoru, který je umístěn ve špičce monitoru, a kůží dítěte, v takovém případě může monitor hlásit falešný alarm, který není způsobený závadou samotného výrobku, ale pouze nesprávným použitím.

Pokud vše provádíte dle návodu a problém stále přetrvává, kontaktujte nás na mailu info@nspczechia.cz

 

Kdy je monitor dechu SnuzaHero vhodné odeslat k reklamaci? 

  • pokud monitor nedetekuje nádech /výdech dítěte, či nevibruje po 20-ti sekundách
  • pokud Snuza nereaguje na počáteční rekalibraci
  • pokud monitor nelze zapnout ani po výměně baterie

Pro urychlení reklamace nám zašlete na mail info@nspczechia.cz videonahrávku s viditelným problémem. Tímto můžete významně zkrátit dobu vyřízení reklamace. V případ jasně viditelného problému provedeme okamžitou výměnu kus za kus.

 

 

 

 

 

 

3762 monitor dechu snuza hero md 2021 premiova edice
Doprava zdarma
Původně: 3 119 Kč  (–4 %)
2 990 Kč
Detail
SNUZAHEROMD
4c28abefc9
Tip
Původně: 3 999 Kč  (–7 %)
3 699 Kč
Detail
PICO2
2 položek celkem
Zpět do obchodu